Bayramda termal oteller pik yapar

Ramazan Bayramı’nda tatilin 9 güne çıkarılmasıyla bahar tatili yapmak isteyen yerli turistin tercihlerini promosyonların şekillendirmesi bekleniyor. Bayramda termal otellerin zivreye yerleşeceği tahmin ediliyor. Akraba ziyaretleri dışında başta Antalya olmak üzere pek çok tatil beldesinde rezervasyon hareketliliği başlarken, yüksek fiyatların seyahat tercihlerinde etkili olması ile bu yıl yerli turistin 250 Euro’nun üzerindeki fiyatlara tatil yapamayacağına dikkat çekildi. Bu dönemde yerli turistin tatil ve tasarruf anlayışının değiştiğini kaydeden Dedeman Hotels and Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Demiray, “Bayram döneminde tatil ve termal oteller pik yapacak. Baktığınızda yine Antalya bölgesi bir talep görecektir. Bu fiyatları yerli turistin ödeme ihtimali yok, insanlar promosyona bakıp oraya yönelecekler. Ama bu dönemde en yüksek doluluğu termal oteller yapar” diye konuştu.

YERLİ 250 EURO’YU AŞAMAZ

Yerli turistin bu ve bundan sonraki dönemlerde daha seçici olmasını beklediklerini kaydeden Ergün Demiray şöyle devam etti: “Mutlaka kota açmamız lazım. Yerli turisti kaçırmamamız lazım. Şu anki ekonomik durumu hepimiz biliyoruz. Fiyatları kontrol edebilmek çok zor. Bizim yerli turistimiz 250 Euro’nun üzerinde bir para ödeyemez. 4 kişilik bir aile 1.000 Euro verecek. Bunu kaç kişi verebilir?”

Rodos turu 8.635 TL, Mardin Turu 14.850 TL

Henüz pek çok otelin kapılarını açmadığı Antalya bölgesinde bayramda 7 günlük 4 kişilik bir tatil için otel fiyatı 40 bin TL ile 80 bin TL arasında değişiyor. 2 gece 3 günlük bir Mardin Kültür Turu’nun kişi başı fiyatı ise 14.850 TL’den başlıyor. Bayram döneminde Yunan adalarını tercih etmek isteyenler için 3 günlük Kos turu 145 Euro (5.239 TL), Rodos turu 239 Euro’dan (8.635TL) başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x